Aktywność fizyczna
Dzisiejsze tempo życia sprawia, że nie zawsze mamy czas na zadbanie o siebie. Jednym z najważniejszych czynników
wpływających zarówno na nasze dobre samopoczucie, jak i na zdrowie, jest aktywność fizyczna

Fit

Ruch pobudza wydzielanie endorfin czyli hormonów szczęścia, powodujących, że jesteśmy bardziej uśmiechnięci i radośni.

Sport może naładować nas pozytywną energią, wpływając na wzrost energii życiowej, a także chęci do działania. Zmniejsza on również napięcie i stres, więc każda aktywność może spowodować rozładowanie negatywnych emocji i podejście do naszych problemów w inny sposób.

Częstą przyczyną, uprawiania sportu jest też chęć polepszenia naszej figury.
Regularna aktywność fizyczna skutkuje poprawą wyglądu sylwetki. Podczas niej spalamy tkankę tłuszczową i nabieramy mięśni, rzeźbiąc nasze ciało.
Możemy również poznać wielu wartościowych ludzi którzy podzielają nasze pasję i z łatwością znajdziemy z nimi wspólny język.
Wspólne zainteresowania szybko łączą ludzi.

Warto profilaktycznie wykonywać ruch, gdyż w ogromnej mierze wpływa on na nasze zdrowie. Powoduje wzrost odporności i poprawę metabolizmu. Regularne ćwiczenia skutkują także obniżeniem ciśnienia tętniczego.
  • Częsta aktywność fizyczna zwiększa wydolność organizmu, dzięki czemu poprawiamy naszą kondycję i jesteśmy w stanie wykonać większy wysiłek fizyczny.
  • Każdy, kto po ciężkim od negatywnych emocji i napięcia dniu, wieczorem przebiegł lub przejechał na rowerze dobrych parę kilometrów, zna uczucie ulgi oraz oczyszczenia organizmu i myśli z ciężkiego osadu stresu.
  • W sporcie można znaleźć odskocznię właściwie od wszystkiego. Każdy, kto przyglądał się ludziom uprawiającym zimowe kąpiele w jeziorach ten zna charakterystyczny szeroki uśmiech na twarzy osób stojących po szyję w lodowatej wodzie. To samo widać na twarzy biegaczy na mecie.
Dbaj o swoje zdrowie
Nakłaniaj innych do bycia lepszym sobą, stawiaj sobie większe cele, a jeśli masz dzieci zaszczepiaj w nich miłość do sportu.